Moda Fotoğrafçılığında Önemli Olan Görsel Hayal Gücü, Yaratıcılık, Gölgeler ve Şekillere Olan Dikkatini Moda Fotoğraflarına Aktarmaktır.

Bursa Fotoğrafçısı, Moda Sektörünün Katalogları İçin Kıyafet, Aksesuar ve Tamamlayıcı Tüm Diğer Moda Öğelerinin Fotomodeller Üzerinde, Profesyonel Styling,  Kreatif Konseptler, Makyaj ve Saç Tasarımı Gibi Aşamaların Tamamlanması Ardından Kendi Bakış Açısı ve Hayal Gücünü Harmanlayarak Fotoğrafları Oluşturmaktadır.

Moda Fotoğrafçılığı Modelin Yeteneği ve Fotoğrafçının Yeteneği Arasında Dengede Duran Bir Fotoğrafçılık Türüdür.

Stüdyoda Moda Çekimi

Stüdyo ortamında gerçekleştirilen çekimler, tasarımların yakın plan detay çekimleri olabileceği gibi model üzerinde boy, portre ve detay çekimi şeklinde planlanabilir.

Stüdyo ortamında ağırlıklı konumuz model ve taşıdığı kıyafet olacağından modelin kıyafeti taşıma ve poz verebilme konusunda tecrübeli olması çekimin başarısı için faydalı olacaktır. Kapsamlı ışık kullanımı gerektirdiğinde ışık asistanı ile birlikte çalışmak gerekir.

 Dışarıda Moda Çekimi

Stüdyo dışında gerçekleştirilen moda çekimleri, tasarımların model üzerinde boy, portre ve detay çekimi şeklinde planlanabilir. Bu çekimler için kapalı yada açık mekanlar tercih edilebilir.

Fotoğraflarda model ile birlikte mekanda öne çıkacağının çekim mekanlarını seçimi önemlidir. Model tecrübesi stüdyo ortamında yapılan çekimler kadar büyük sorunlar oluşturmayabilir.

Mekan ile birlikte çekim öncesi bir kompozisyon oluşturulur ve detaylı aydınlatma ekipmanları kullanılır. İşin içine doğal ortam ışığı da girdiği için çekim saatleri önceden planlanmalıdır.

Çekim mekanına getirilecek ve kurulacak çok sayıda ekipman söz konusu olduğundan bir ön planlama ve hazırlık süreci gerektirir.

Defile Çekimi

Podyumda modellerin sürekli, olarak hareket halinde olmaları fotoğrafçıya olan mesafeyi sürekli olarak değiştirdiğinden farklı açı değerlerine sahip birden çok makine ile çalışmak ve podyuma göre farklı bölgelere konumlanmak gerekir.

Bu nedenle defile çekimleri için en az iki kişilik bir ekip halinde çalışmak gerekebilir. Hızlı hareketlerin dondurulmasının gerekmesi ve organizasyonun tekrarının mümkün olmaması nedeniyle yüksek kaliteye sahip ekipmanlar ve tecrübe gerekir.

Share this post on: